ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДАНА МЕНТАЛНОГ ЗДРАВЉА

Светски дан ментaлног здравља је 10. октобра и обележава се широм света са поруком да треба да мислимо на своја осећања и да се боримо против лошег расположења и разних страхова. Овај дан смо обележили и у нашој школи.

Ученици виших разреда су дошли у госте ученицима четвртог разреда и заједно са наставницама су разговарали о својим осећањима, када су тужни, срећни, љути. Играли су се игре „Препознај како се осећам“. Након тога су сви заједно правили плакат са позитивним порукама и сликама разних активности које могу да се изводе напољу.

Порука наставница деци је била да треба што више времена да проведу напољу, да се друже и играју. Ово су биле и поруке против насиља јер се боље разумемо када препознамо како се наши другови и другарице осећају и када им упутимо позитивне мисли и поруке.

Активност су водиле наставнице Марија Гашић и Катарина Јоцић из Тима за заштиту животне средине, са наставницом Леилом Керекеш.