ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДАНА НАУКЕ

Тим Дечјег савеза је обележио дане науке забавним и поучним активностима. Обележили смо Европски Дан науке, 7.11.2018, и Светски дан науке, 10.11.2018.године. Активности је осмислила наставница Десанка Миленковић која у нашој школи предаје физику и хемију, са наставницом Катарином Јоцић која предаје биологију, а уз велику подршку наставнице Драгане Вујовић и социјалне раднице Гордане Крстић. Учествовали су ученици виших разреда.

Ученици су научили да нису све играчке безбедне због састојака од којих су направљене. Ученици су затим са наставницама правили чувени слајм (љигавац), али са безбедним састојцима.

Ова  „љигава“ играчка има и својих предности: забавна је за прављење јер приликом спајања састојака долази до стварања компактне масе која се развлачи, утиче на фину моторику код деце, ученици  су учили да дозирају састојке, да буду уредни приликом прављења и што је најважније сви су се лепо забавили.