ШКОЛСКА СЛАВА

И ове године је школска слава прослављена онако како то увек бива – уз присуство великог броја ученика, родитеља и наставника. Програм је започео молитвом и свечаним обредом резања колача, након чега је школски хор отпревао Светосавску химну. Уследио је говор директора у којем је, по обичају, направљен осврт на главне активности школе током претходне године. Изведен је и пригодан програм који је садржао рецитаторски, драмски и музички део. По завршетку приредбе ученицима су подељене переце и слаткиши, након чега су још неко време провели у школи дружећи се са својим другарима и наставницима.

Овогодишња прослава ће ући у анале школе јер је одржана на годишњицу важног јубилеја за нашу земљу – Србија обележава 800 година од крунисања Стефана Првовенчаног, историјског тренутка када су српска црква и држава добиле самосталност.