ВОЛОНТЕРИ „ПОКРЕТА ГОРАНА“ ПОНОВО У НАШОЈ ШКОЛИ

Већ је традиција да наша школа сарађује са „Покретом горана“ и њихови волонтери увек припреме нешто занимљиво за наше ученике. Овог пута су нас изненадили са занимљивом радионицом која је имала за циљ да децу и игру врати у природу.

Познато је да деца много времена проводе поред компјутера и телефона и као да су заборавили да постоје разне игре које могу да се играју напољу. Планирано је да се радионица одржи у школском дворишту, али панчевачка кошава није дозволила.

Креативне игре, како у групи тако и у паровима, веома су заинтересовале ученике. Били су вајари и глина, правили од тела различите позе. Затим смо играли игру са лоптом, која је позната као више него добра за развој детета.

У почетку су били суздржани, а пред крај радионице тражили су само још једну игру више. Сусрет ћемо сигурно поновити јер лепо време тек долази.

ТИМ ЗА ЗАШТИТУ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ