ДАНИ ОСОБА СА АУТИЗМОМ

Поводом обележавања Дана особа са аутизмом, наставници ШОСО „Мара Мандић“ су позвали професора проф. др Ненада Глумбића, са Факултета за специјалну едукацију и рехабилитацију Универзитета у Београду, који је се бави истраживањима у области аутизма.

Професор др Глумбић је одржао предавање на тему „Избор третмана за децу са аутизмом“ у просторијама школе, 30.03.2019.године.

Аутизам је специфичан развојни поремећај који се не лечи, али постоји велики број третмана за децу са аутизмом који утичу на функционалност у понашању.

Циљ предавања је да се родитељи и стручњаци упознају са значајем правилног избора третмана за дете са аутизмом. Професор је указао на ефикасност појединих третмана као и на њихову научну доказаност. Родитељи и стручњаци су имали прилику да постављају питања у вези са предавањем. Родитељи су добили корисне савете у вези са третманом који су изабрали за своје дете док су стручњаци могли да потврде одређена запажања, која су стекли у раду са децом са аутизмом.