КАНАДСКО ВЕЧЕ

Ученици школе „Мара Мандић“, Љиљана Игнац, Георгије Весељи и Јелена Хорват, у пратњи наставница Јелене Симић и Десанке Миленковић, присуствовали су Канадској вечери која се одржала у студију за стране језике „Јелена“, у уторак 7. маја 2019.

Школа је угостила господина Roy Hart-a, инжењера из Канаде, који у Србији борави по први пут у пратњи супруге. Дошао је у нашу земљу на позив пријатеља и радо је пристао да одржи презентацију о својој домовини, као и да стрпљиво одговара на питања присутних, радозналих ученика. Била је то прилика да сви ученици школе који уче енглески језик, а међу њима и наши ученици, чују али и поразговарају са изворним говорником тог језика. Имали смо прилику да пробамо слаткише из Канаде.

Било је то лепо и поучно вече. Још једном смо чули утиске од странаца колико је наша земља лепа, храна укусна а људи љубазни.