МЕТОДЕ УЧЕЊА У „НЕВЕНУ“

Како је сам професор Бојанин, врсни неуропсихијатар, неуропсихолог и психотерапеут, рекао током једног предавања: „Огрешили смо се јако о нашу децу и то већ деценијама чинимо. У школи смо им дали јединицу и петицу. Па заправо нисмо им дали ништа друго него јединицу као канџију и петицу као шаргарепу.” Алудира свакако на мане школског система и умногоме је у праву.

Код нас у „Невену“ понекад наставни материјал правимо сами, као ове куглице за учење боја (прави их Оља – страстан креативац). На тај начин активно укључујемо децу у процес учења и развијамо њихову креативност.

Такође, код нас је грљење наставника и дефектолога дозвољено у неограниченим количинама, у складу са потребама деце и не сматра се непримереним понашањем нити ометањем часа.

Ивана Синђић, дипл. дефектолог и породични психотерапеут.