ПОСЕТА СВЕЧАНОЈ АКАДЕМИЈИ

Свечана академија поводом обележавања 800 година аутокефалности Српске православне цркве приређена је београдском Центру „Сава”, у уторак, 8.октобра 2019.

Свечана академија под називом „Завет Светога Саве” одржава се у оквиру централне прославе јубилеја СПЦ у Србији, а на њој су у песми, слици, драми били дочарани важни догађаји везани за добијање аутокефалности и за сам живот Светог Саве.

Поменутој свечаности присуствовали су и ученици панчевачких школа – ОШ „Ђура Јакшић”, ОШ „Мара Мандић”, Гимназија „Урош Предић”, Средња музичка школа „Јован Бандур”, у пратњи својих наставника.

Ученици Немања Трајковић и Анђела Влајковић из школе „Мара Мандић”, у пратњи наставнице Јелене Симић, захвални су што су имали прилику да буду део ове важне свечаности.