ПРВАЦИ НА ПОЛИГОНУ

Ученици првог разреда наше школе су и ове године, 1. октобра, прошли обуку на саобраћајном полигону, организованој за све прваке на територији града Панчева, у ОШ „Бранко Радичевић“.

Првацима су кроз полигон приближени основни појмови из саобраћаја, који су важни за њих као пешаке: пешак, аутомобил, улица, кретање по коловозу и кретање по тротоару, прелазак преко улице, пешачки прелаз, семафор, различите ситуације у којима се могу наћи у саобраћају и правила безбедног понашања пешака.

На крају обуке сви учесници су добили едукативну књижицу са основним правилима у саобраћају. Деци је полигон био занимљив, сарађивали су са инструкторима обуке, а касније у шетњи, у повратку до своје школе, препричавали су своја запажања. Нарочито су били одушевљени што су након обуке стекли и неку врсту дипломе, односно „пешачку дозволу“.