ОБЕЛЕЖАВАЊЕ МЕЂУНАРОДНОГ ДАНА СЛЕПИХ И СЛАБОВИДИХ

У оквиру обележавања Међународног дана слепих и слабовидих (15.10.2019.), колеге тифлолози Нина и Софија су организовале интерактивно предавање под називом „Бољи смо заједно“, у ОШ „ Мирослав Мика Антић“, за ученике другог разреда. Гост предавања је био Матеја Гуран, ученик оштећеног вида, четвртог разреда ОШ „Свети Сава“.

Циљ радионице је упознавање ученика са различитостима, са децом са посебним потребама, као и како се слепе и слабовиде особе крећу, образују, читају,пишу…

Ученици су могли да виде како изгледа ручна лупа, Брајева азбука, Брајева машина, Бели штап. Један у низу задатака је био да напишу своје име користећи Брајеву азбуку.

На крају предавања Матеја им је показао како користи Бели штап, упознао их са изгледом и радом Брајеве машине и одговарао на њихова интересантна питања. Стекао је и нове другаре.

Захваљујемо се педагогу и директорки школе „Мирослав Мика Антић“, учитељицама и ђацима који су нас примили раширених руку, а највише хвала драгом Матеји.