„НОЋ ВЕШТИЦА“ У НАШОЈ ШКОЛИ

Иако „Ноћ вештица” није у духу традиције нашег народа, важно је да ученици упознају обичаје и културу земаља чије језике уче.

Крај октобра је традиционално посвећен празнику „Ноћ вештица”, који прослављају земље англосаксонског говорног подручја.

Наставнице Сања Савичић и Драгана Вујовић осмислиле су изванредно занимљиву радионицу посвећену поменутом празнику. Обучене у складу са називом празника, у црну одећу, носећи капе карактеристичне за вештице, искористиле су прилику да децу науче речи на енглеском језику везане за тему, али и да понове претходно научено градиво.

Деца су посипана „златним прахом” уколико би дала тачан одговор на постављено питање, али и прекривана марамом и претварана у „жабу” уколико би тачан одговор изостао.

Пред крај радионице приказан је кратак анимирани филм везан за празник „Ноћ вештица”, који нашу децу није уплашио, као што смо и очекивали. Али их је забавио, као и цела радионица. И томе смо се надали.