ЕКОЛОШКА АКЦИЈА „ЗАСАДИ ДРВО“

У суботу, 14.12.2019. године, обележен је почетак акције „Засади дрво”, током које ће на више локација у нашем граду бити засађено преко три хиљаде садница. Акцију спроводи град Панчево у сарадњи са ЈКП „Зеленило”, које је обезбедило велики број разноврсних садница туја, црног бора и јавора. У плану је и садња бреза, јасена, липа и платана.

Прва акција садње започета је у „Парку пријатељства” на Тамишком кеју. У овој еколошкој акцији учествовао је велики број наших суграђана. Одазвали су се и ђаци, представници удружења, компанија, познати спортисти и уметници. А међу њима и ми, млади еколози наше школе.

Циљ ове акције је подизање свести о значају шума. Истицање значаја боравка у природи, рекреације, шетње, очување и унапређење заштите шума и животне средине.

Пуштали смо балоне, бодрили другаре из других школа и показали своја умећа и спретност када је у питању садња дрвећа. Еколози наше школе одазваће се свакој наредној акцији.