СВЕТСКИ ДАН ЗДРАВЉА – 7. АПРИЛ

Поводом Светског дана здравља, Тим за здравствену и социјалну заштиту ученика је одржао предавање за ученике нижих разреда основне школе.

Да је здравље веома важно за наш живот и да је услов за обављање свакодневних активности сви смо се уверили нарочито последњих годину дана.

Научили смо да здрав начин живота подразумева: правилну исхрану, физичку активност, одржавање хигијене, довољно сна и одмора.

Ученици су се заинтересовали за ову тему и били веома активни. Сазнали смо шта је здрава храна, која је то храна, препознавали смо и разврставали воће и поврће, сазнали шта су то житарице, да ли је здраво јести рибу, слаткише, колико треба пити воду и слично. Ученици су правили њихову пирамиду исхране. Разговарали смо о значају физичке активности, као и о важности бављења спортом. Истакли  утицај одржавања хигијене за здравље, као и потребу свих нас за сном и одмором.

Владала је пријатна и радна атмосфера.

До следећег дружења, останите нам здрави!