ЦВЕЋАРИ СРЕЂУЈУ ДВОРИШТЕ

На почетку сваке школске године ученици цвећарског смера сређују школско двориште. Трудимо се да увек буде све уредно и испуњено цвећем. Кошење је прва радна операција којом започињемо практичну наставу. Спретни цвећари вешто користе и косачицу и тример.
Цветна башта добија нове боје када уклонимо коровске врсте које нарушавају њен изглед. Посадимо по неку нову цветну врсту, заливамо, пресађујемо, ђубримо. Сви ученици брину о сваком цвету, прија им зеленило и шаренило које их окружује. Поред баште су клупе где ученици одмарају и уживају у погледу на разне цветне врсте . Подршка директора је увек присутна и заједно учествујемо у реализацији нових идеја. Желимо да створимо пријатан амбијент за боравак, игру и дружење ученика.