ЈЕСЕН У НАШОЈ ШКОЛИ

Јесен се ушетала у нашу школу и обојила је у бакарне и златне боје. Ученици цвећарског смера одмах су искористили леп и сунчан дан да прикупе лишће , жиреве, шишарке и друге плодове и направе јесење аранжмане. Низали су се разни стони аранжмани, затим у корпи са украсним бундевама, сунцокретом, гранама четинара. Сваки је био леп на свој начин. Из наше цветне баште користили смо лаванду, руже, гране украсних жбунова, бршљен, дивљу лозу. Само су навирале нове идеје. Ученици су уживали мешајући боје како би добили разне јесење нијансе па су шишарке биле у исто време и црвене, наранџасте, зелене и жуте.
Јесен је позната и по јесењим радовима. Скупљали смо лишће, уређивали двориште и простор испред школе. Косили траву која добија жуту боју а у пластенику сејали зимске културе. Прво смо припремили земљиште а затим посејали салату, руколу, лук и спанаћ. Поједине плодове нашег рада убраћемо ускоро. Ученицима ћемо презентовати како се прави салата од руколе и колико је она значајна у исхрани. Током јесени посадићемо четинаре у нашем дворишту и друге вишегодишње жбунасте врсте.