ПСИХО-СОЦИЈАЛНЕ РАДИОНИЦЕ ЗА СРЕДЊЕШКОЛЦЕ

Наставнице Марковић Јована и Антанасијевић Сања сваког четвртка организују психосоцијалне радионице за ученике средње школе.

Радионице трају два школска часа, отвореног су типа и на добровољној основи. Циљ је да се ученици упознају са сопственим и емоцијама других, да науче да их препознају и испољавају. Кроз разговоре и едукацију могу да науче чему емоције служе и да унапреде међусобне односе и социјалне вештине. Ученици уз подршку наставника имају прилику да кроз драмске технике одиграју значајне ситуације из сопственог живота и тако их опет проживе, али овај пут у безбедној и подржавајућој атмосфери. Кроз правила установљена на првој радионици ученици се подстичу на међусобно поштовање и стварање позитивне слике о себи.