ОБЕЛЕЖАВАЊЕ СВЕТОГ САВЕ – ШКОЛСКЕ СЛАВЕ

Ове године, због епидемиолошке ситуације са корона вирусом, одлучили смо да организујемо онлине приредбу поводом школске славе. Свој допринос у реализацији приредбе дали су: Расима Игњац као водитељ програма, Кристина Пауновић, Снежана и Нурија Качикола као рецитатори. Ученици: Марко Костић, Светлана Раданов, Анастасија Качикола, Александра Стоика, Инес и Рамона Демир припремили су драматизацију и рецитације. Након тога, школски хор је отпевао Светосавску химну.

Наставнице српског језика и књижевности, Јована Марковић и Јелена Бубањ, креирале су видео и припремиле садржаје. Наставнице Катарина Јоцић и Тамара Ивчић, које воде историјско-географску секцију, дале су идејни подстицај за замишљени разговор између Ане Немањић и Растка Немањића. На основу тога је наставница Ивана Живанов написала песму „Растко и његова мајка”. Посебно се захваљујемо наставницама Маријани Обрадовић и Тијани Крстевској на помоћи око реализације целе идеје у вези са приредбом.

Надамо се да ћемо следеће године уживо обележити школску славу, Светог Саву.