УРАДИ НЕШТО ДРАСТИЧНО ДА СМЕЋЕ ПОСТАНЕ ФАНТАСТИЧНО

Француско-српска привредна комора је крајем септембра расписала конкурс за ученике четвртих разреда основне школе. У разговорима са нашим четвртацима тражили смо најбољу идеју за конструкцију од отпада. Заједничка идеја нам је била да направимо нешто трајно и да има употребну вредност.

Удруженим снагама смо конструисали Сензорни врт. Цела школа је данима сакупљала материјале који смо користили за израду конструкције.

На конкурс је пристигло преко 200 радова из целе Србије. Стручни жири нас је уврстио у првих двадесет и тада је наступило гласање јавности.

29.11. је уприличена додела награда, наши ученици су се нашли на високој позицији и освојили су 1000 евра коју нам је доделила компанија „Саинт-Го“. Новац од награде ћемо искористити за унапређење асистивних технологија у школи.