РАДИОНИЦА ОРИГАМИЈА

По први пут у нашој школи гостовала је Јелена Ковачевић, власница креативне радионице „ПаСтеЛ”. Јелена се бави оригамијем, традиционалном јапанском вештином креирања модела од папира. Сазнали смо да је оригами заправо настао у Кини, али су Јапанци усавршили ову технику савијања папира и сад се везује искључиво за Јапан.

Пуних два сата Јелена и оригами су држали пажњу ученицима виших разреда наше школе. Озбиљно су схватили Јеленине речи да је прецизност веома важна у раду са папиром, а да су радили прецизно, видели смо по фигурама које су направили само својим рукама, без маказа и лепка. Уметањем фигурица једних у друге добили смо неколико дивних новогодишњих јелки. Јелена је поделила ученицима материјал за декорацију и сваки ученик је показао велику креативност у украшавању јелки које смо изложили у холу наше школе.

Захваљујемо се Јелени што се срдачно одазвала на наш позив да одржи радионицу оригамија у нашој школи, као и на стрпљивом и креативном приступу нашим ученицима.