НАША ШКОЛА КАО ПРИМЕР ДОБРЕ ПРАКСЕ

Интерактивни састанак представника шест основних и средњих школа, школских управа сa територије АПВ и Покрајинског секретаријата за образовање одржан је данас у Скупштини АП Војводине. Свака школска управа је изабрала по две установе које су се у одређеним сегментима истакле као примери добре праксе у образовно-васпитном систему.

Свој рад су представиле:

Школа за основно и средње образовање „Мара Мандић” из Панчева

Средња школа „Вук Караџић” из Сечња

ОШ „Соња Маринковић” из Суботице

Гимназија „Вељко Петровић” из Сомбора

Гимназија „Бранко Радичевић” из Старе Пазове

Средња стручна школа „Др Радивој Увалић” из Бачке Паланке.

Много рада, ентузијазма, дивних пројеката, подршке ученицима и колегама  доказ је велике љубави и посвећености раду у нашим школама. Била је привилегија и част присуствовати овом састанку и сведочити посебној емоцији са којом се прича о својој школи.

Велико хвала Покрајинском секретаријату за образовање и Заменици ПС, Слађани Бурсаћ, на успешној реализацији идеје да истицањем примера добре праксе мотивишемо и подстакнемо и друге школе да унапређују квалитет рада својих установа и развијају концепт целоживотног учења.

Снежана Олушки Влачић