ПОСЕТА САЈМУ СПОРТА

Ученици наше школе су посетили Сајам спорта прошле недеље, манифестацију коју је организовао Спортски савез Панчева. Петнаесточлана експедиција се пут Хале спортова упутила са јасним циљем – показати свима шта знамо, али и научити нешто ново. Није требало много времена да посетиоцима сајма још једном објаснимо ко су највећи мајстори кошарке, фудбала и стоног тениса у граду.

Прави изазов је, међутим, био да се опробамо у спортовима са којима се до сада нисмо сусретали; гимнастика, веслање на веслачким ергометрима, рукомет…

Жељко је отишао корак даље. Навукао је боксерске рукавице, сталожено ушао у ринг, победио све и отплесао победнички плес – баш онако како је некада то радио чувени Мухамед Али.

Лепо и корисно је било ово дружење. Добра прилика да се открију спортски таленти који чуче у нама. Немојте се чудити ако за годину дана, на некој будућој спортској смотри, покажемо мајсторије на неким новим пољима.