НАШИ УСПЕСИ НА ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ТЕХНИЧКОГ ОБРАЗОВАЊА

Ове године ученици школе „Мара Мандић“ остварили су запажене резултате на свим нивоима такмичења (општинско, окружно), из техничког и информатичког образовања. На последњем, републичком нивоу такмичења, учествовало је 10 наших ученика, који су остварили следеће резултате:

Укупно освојено 9 медаља, 2 златне, 5 сребрних и 2 бронзане медаље.

1.Весељи Георгије – сребрна медаља – авио моделарство;
2.Светлана Аначковић – златна медаља – ауто моделарство;
3.Сара Павловић – авио моделарство – златна медаља;
4.Љиљана Игнац – сребрна медаља – ауто моделарство;
5.Лука Катанов – сребрна медаља – ракетно моделарство;
6.Миленковић Нађа – сребрна медаља – бродо моделарство;
7.Анађелковић Мартин – четврто место – ракетно моделарство;
8.Анђела Влајковић – бродо моделарство – сребрна медаља;
9.Кристијан Новаков – бронзана медаља – авио моделарство;
10.Срефановић Изабела – бронзана медаља – бродо моделарство.

Захваљујемо се и ученицима помагачима, Јелени Хорват и Наиди Демир.

Такмичење се одржало у Вршцу у ОШ „Јован Стерија Поповић“, од 11. до 12.маја 2018. Било је 600 учесника Републичког такмичења. У категорији ИОП 2 било је 52 ученика са територије Србије. Комисију је чинило 9 наставника техничког васпитања и 3 дефектолога -олигофренолога.

Првог дана такмичења ученици су се такмичили у дисциплини практичног рада (прављење модела од папира). Другог дана су се такмичили у дисциплинама: ауто-моделарство, бродо-моделарство, ракетно моделарство и авио-моделарство.

Велику захвалност дугујемо матичној школи, директору Бранку Куриљу и свим запосленима, ауто-превознику Слободану Ракити, као и нашем Цилету на подршци и разумевању, уз обећање да ћемо се и у будућности трудити да презентујемо школу на најбољи начин.

Наставници ментори који су водили ученике су Анита Дуковски и Горан Владић.