УПОЗНАЈ ПРИЈАТЕЉА И ПОМОЗИ МУ

У оквиру Тима за заштиту ученика/деце од насиља,злостављања и занемаривања ученици наше школе су успешно одржали  дечју радионицу. Радионицу су водили ученици од 5. до 8. разреда уз подршку наставника: Десанке Миленковић, Катарине Јоцић, Тијане Крстевске и Ивана Миливојевића.

Водитељи радионице, под називом „Упознај пријатеља  и помози му“, били су ученици Георгије Весељи и Љиљана Игнац. Они су упознали ученике са темом и циљевима радионице, говорећи о примерима из школе и укључивању својих вршњака у дискусију.

У овој радионици ученици су могли интервјуисањем друга/другарице да поставе одређена питања и тако сазнају нешто више о њему. Шта је пријатељ, које особине бисмо волели да пријатељ поседује, како се треба понашати према њему, шта је пожељно и непожељно понашање, како спречити утицај лошег друштва око себе и како рећи НЕ, била су кључна питања радионице.

Кроз причу, игру и глуму одређених улога радионица је имала поучан и забаван карактер.