ОБЕЛЕЖИЛИ СМО ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ – 22.04.2019.

Сваке године обележава се Дан планете Земље, 22.04.2019. Ученици и наставнинци наше школе увек учествују у обележавању овога дана. Ове године смо, током боравка на Дивчибарама, обележили овај дан. Тема је била штетност пластичних кеса.

Ученици текстилног смера су сашили платнене торбе које смо осликавали. Након кратког предавања о томе шта се дешава са пластичним кесама када их бацимо, да им је потребно 500 година да се разложе у природи и закључка да треба стално са собом да носимо неку платнену торбу, ученици који су осликавали торбе и бојили су цртеже са темом екологије.

Након радионице уследила је, наравно, шетња ливадама Дивчибара и прављење облика планете Земље. Фотографије најбоље говоре о томе како смо обележили овај дан.