ПОСЕТА БЕЛОМ ДВОРУ И МАНАСТИРУ ФЕНЕК

Екскурзији коју је организовала школа „Ђуро Јакшић“ из Панчева, придружиле су се и ученице школе „Мара Мандић“, Љиљана Игнац, Светлана Аначковић и Кристина Максимов. У пратњи наставница Јелене Симић и Драгане Вујовић, у четвртак 9. маја 2019. кренули смо пут Београда и наша прва станица био је Бели двор на Дедињу. Уживали смо у обиласку читавог комплекса, као и у причи водича о српској династији Карађорђевић, који су саградили ово лепо и за нашу културу, историју и традицију, значајно здање.

Потом смо наставили пут ка Сурчину и манастиру Фенек. Нажалост, планирана ликовна радионица није одржана због неповољних временских услова, али време проведено у причи и дружењу са монасима као и са игуманом манастира, оцем Макаријом, било је више него пријатно и корисно. Нисмо цртали у дворишту манастира, али смо се окрепили укусним кифлицама и соком које је за нас припремило братсво у трпезарији манастира. На испраћају смо добили њихов благослов. Дан је био тмуран и кишовит, али није успео да изазове тмину и у нама, већ смо захвални на свему што смо видели и доживели тога дана.