СВЕТСКИ ДАН ЛЕПТИРА

У уторак, 11.06.2019. године, наставница Крстевска Тијана, из Тима за заштиту животне средине, одржала је предавање поводом „Светског дана лептира”. Ученици нижих и виших разреда, као и ученици средње школе, имали су прилику да о овој теми сазнају кроз два едукативна филма.

Сазнали су о чињеницама и статистици лептира који су мање познати, као и о животу лептира, процесу рађања из чауре па до постанка прелепог инсекта. Научили смо нешто ново, забављали се и подсетили градива из биологије.

СВЕТСКИ ДАН ЗАШТИТЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

„Светски дан заштите животне средине”, 05.06.2019. године, обележен је кроз низ активности. Добар пример основцима наше школе дали су цвећари, који су освежили школске баштице, новом бојом фарбали оградице и делили савете у одржавању, неговању и оплемењивању школских зелених површина.

Придружили су им се ученици текстилног и лимарског смера. Млади еколози били су подршка старијим снагама. Цела акција је изведена како би нам школско двориште било освежено и оплемењено.