МЕЂУНАРОДНИ ДАН СОЛИДАРНОСТИ

Ученици основне и средње школе присуствовали су презентацији поводом Међународног дана солидарности, који се обележава 20. децембра.

Поред појма речи солидарност, покушали смо да схватимо њен значај за све људе широм света. Љубав, емпатија и воља покрећу у нама емоције које могу да учине много, како за појединца тако и за групе људи којима је помоћ потребна. Овај дан нас подсећа на хуманост, добра дела, мир и људска права. Охрабрује се размишљање о борби над сиромаштвом и глађу.

По завршетку презентације одржана је радионица по групама где је свака група или појединац дао пример свог доприноса солидарности. Примери су били врло конкретни и хумани. Закључак предавања је био да размишљамо о солидарности увек, а не само на овај дан.