ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ШКОЛСКЕ СЛАВЕ – СВЕТОГ САВЕ

27. 01 2020., резањем славског колача и пригодном приредбом, обележили смо школску славу, Светог Саву.

Сваке године се окупимо у част Светог Саве, утемељивача образовања и првог српског архиепископа.

Програм је почео молитвом и свечаним обредом резања колача, након чега је школски хор отпевао Светосавску химну. Уследио је говор директора у којем је похвалио рад ученика и наставника и истакао важност наставничке професије, пожелевши свима пуно успеха у даљем раду.

Изведен је и пригодан програм који је садржао рецитаторски, драмски и музички део. Ђаци су потом, по обичају, послужени житом, перецама, сокићима и слатишима. Овогодишњи кум славе је била наставница Драгана Вујовић, а обавезу за наредну годину је преузела Владана Мулић.