САВЕТИ РЕЕДУКАТОРА ПСИХОМОТОРИКЕ И ЛОГОПЕДА

Савети реедукатора психомоторике:

Током изолације играјте се са децом.

Уколико имате двориште онда ће деца много лакше поднети овај период јер могућности игре, активности и кретања су јако велике.

За децу која живе у стану то је већ мало теже. Деца морају имати свакодневне физичке активности јер мање троше енергију док су у затвореном простору, а потребно им је моторичко пражњење.

Ево неколико савета:

Смањити унос слаткиша, грицкалица и вештачких сокова, гледање екрана ограничити јер наведене активности утичу на појаву вишка енергије која се тешко каналише у затвореном простору.

Учите децу рутинама и свакодневним кућним активностима: спремање кревета, постављање оброка, распремање и брисање стола.

Активности прилагодити годинама и могућностима детета.

Што више природних облика кретања кроз игру и имитацију животиња нпр: скокови, чучњеви, окретања, пузања итд.

Читајте, певајте песмице, учите бројалице.

Имате доста времена, уживајте и играјте са са децом јер игра је озбиљно учење.

Могући кућни послови за децу:

КУЋНИ ПОСЛОВИ ЗА ДЕЦУ

Бацање смећа
Усисавање
Брисање прашине
Стављање прљавог веша у веш машину
Прање аута
Коришћење фена
Слагање веша

Савети логопеда:

Децо, ових дана када сте у кући и имате пуно слободног времена, трудите се да кроз игру и забаву вежбате. Са родитељима или старијом браћом и сестрама можете играти игре „На слово на слово“ или смишљање реченица са одређеним бројем речи који ће вам задати родитељи.

Такође би било добро да учите напамет неке дечије песме, а можете да вежбате и цртање тако што ће те цртати предмете и ствари на задато слово.

Родитељи, читајте приче својој деци и покушајте да питате дете о чему се у причи говори. Постављајте им питања и видећете колико су разумели причу.

Слушајте едукативне песме које смо поставили на школски сајт и вежбајте испред огледала.

Желим вам пре свега да будете здрави, весели и насмејани.

Лепо учите и будите вредни.