СВЕТСКИ ДАН КЊИГЕ

Деценијама већ слушамо о будућности књиге, оваквој или онаквој, али ипак чешће несигурној и осликаној мрачним тоновима.

Књижевност, међутим, и даље постоји, писци пишу, а читаоци читају, било са монитора и дисплеја, било са папира, а књиге се, упркос суморним предвиђањима, објављују и траже, позајмљују или купују.

Овај 23. април, установљен као Светски дан књиге, дочекујемо у ванредној ситуацији, затворени у кућама, углавном са слободним временом које би – у ситуацији када нам је забрањено дружење са другим људима – могло да се потроши на бављење књигом, како и саветујемо нашим ученицима.

Ове школске године наша школа је добила од „Блиц“ фондације вредне књиге којима смо опремили школску библиотеку. Исто тако, остварили смо важну сарадњу са „Лагуном“, која нам је такође донирала књиге.

Једва чекамо да се вратимо у школске клупе и да читамо заједно, да путујемо чаробним световима књиге.