STREET ART REZIDENTURE

У оквиру пројекта „Street Art Rezidenture“, подржаног од Министарства културе, Француског Института и Аустријског Културног Форума, а који се ове године фокусирао на подршку и оснаживање домаћих аутора и инфраструктуре, у школи „Мара Мандић” је осликано мноштво мурала у дворишту и у унутрашњим салама школе.

На тему „џунгла”, своје интерпретације дали су многи уметници. Оно што је посебно било забавно нашим ђацима је рад са Кејти Возницки. Она  је у дворишту наше школе омогућила деци да се упознају са врстама боја и техником рада. Када су овладали овом техником, заједно са Кејт цртали су животиње и биљке. Деца су уживала са Кејт, а посебно се радују њеном поновном доласку. Хвала Кејт и Владимиру Палибрку, који су нам улепшали школски простор и омогућили деци да раде са њима.