СВЕТСКИ ДАН СВЕСТИ О ЦУНАМИЈУ

Тим за заштиту животне средине је обележио 5.новембра ,,Светски дан свести о цунамију“. Одржана је презентација ученицима наше школе а циљ је био да се ученици упознају са врстама природних катастрофа,узроцима њихове појаве као и областима у којима су најзаступљенији.Научили смо да у природне катастрофе спадају суше, поплаве, земљотреси, вулкани, цунами и пожари. Да су годишње штете од истих веома велике и да су људи у трци за храном и водом изменили еко-системе. Ученици су доста знали о овој теми али су и проширили своја знања.

Усвојили су кроз ваннаставне активности да је цунами реч јапанског порекла и у преводу значи ,, талас из мора“ , најчешће је висок између 10 и 40m. Наша држава није изложена цунамију али јесте поплавама, земљотресима,пожарима и сушама. Активно су учествовали коментаришући и постављајући  питања.Погледали су и два интересантна филма о цунамију.Филмови су били занимљиви и узбудљиви и изазвали су реакције код деце па су гледали врло пажљиво постављајући разна питања. Направили смо пано где су ученици лепили слике цунамија, земљотреса, вулкана и писали занимљиве текстове о њима.Велики број ученика и наставника је био присутан, као и увек, присутна је подршка нашег директора.Посећеност је била велика уз поштовање свих епидемиолошких мера.