ПАЖЉИВКО СА ЛОЛОМ И МИЛОМ

Агенција за безбедност саобраћаја је кроз цртани филм „Пажљивко са Лолом и Милом” представила основна правила понашања у саобраћају.

Учесници ове активности су били ученици нижих и виших разреда основне школе.

Након одгледаног цртаног филма, разговарали смо о ономе што смо гледали. Утврдили смо оно што смо знали и нешто ново смо научили – у чему је значај семафора, како безбедно да пређемо улицу, како треба да се понашамо у јавном превозу, како безбедно треба да се крећемо крај коловоза без тротоара, у чему је значај везивања појаса током вожње.

Да бисмо све још једном поновили и боље усвојили садржаје, ученици су радили задатке. Бојили су семафоре, решавали задатке правилног и неправилног преласка улице.

Након завршетка свих активности, ученицима су подељени поклони који су део донације Агенције за безбедност саобраћаја. Ученицима су се поклони веома допали и много се захваљују.