ПОСЕТА БИБЛИОТЕЦИ

Ученици наше школе поново су били гости на дечијем одељењу Градске библиотеке Панчево. Овај пут домаћин литерарне радионице била је позната панчевачка књижевница Гордана Влајић. Представљене су две Горданине књиге: „Заистинска српска бајка” и „Позориштанца за разна друштванца”. Двадесетак ученика од шестог до осмог разреда пажљиво и радознало је слушало приче из наше богате историје, а неки су се одважили и устали на Горданин позив да прочитају и „одглуме” одломке из „Позориштанца”. Затим је уследило изненађење када је Гордана извадила право гушчије перо и мастило, онакво с каквим су људи некада давно писали. На папиру који је подсећао на пергамент краснописом је исписивала новогодишње жеље наших ученика. Неко је пожелео да му оздрави пас, неко други да оде на Месец, а ученица Светлана Раданов је пожелела да освоји златну медаљу у атлетици.

Волели бисмо да се побројане жеље наших ученика испуниле у Новој години, а драгој Гордани Влајић желимо срећну и успешну предстојећу годину и нове рукописе у истој. Захвални смо на овом дружењу и прижељкујемо ново. Градској библиотеци Панчево се захваљујемо на гостопримству и што су и овај пут наши ученици обрадовани чланским картама.