ОСМОМАРТОВСКА РАПСОДИЈА

Поводом Дана жена у Народној башти је одржана манифестација „Осмомартовска рапсодија“. Организатори манифестације су: Град Панчево, Савет за родну равноправност Града Панчева и удружење „Панчевачке маме“.

Наша школа је добила позив да својим учешћем на манифестацији да свој допринос да суграђанкама улепша празник. Средњошколци су за ту прилику припремили много ручно рађених честитки и цветова које су поклањали дамама, које су их награђивале широким осмесима и лепим речима захвалности.

Поред поклона које смо делили, били су изложени и радови ученика и наставника текстилног и цвећарског смера које су суграђани могли купити по симболичним ценама, а приход од продаје је намењен НУРДОР-у.

Уживали смо и у разноврсном  музичком програму, а посебно задовољство нашим ученицима је била вожња фијакерима. Осмеси на њиховим лицима су били непроцењиви.

Пожелели смо да се овакве манифестације чешће одржавају у нашем граду, а ми ћемо их увек са радошћу подржати.