ЗАСАДИ ЖИВОТ, БУДИ ХЕРОЈ

Ученици и наставници наше школе учествују у хуманитарној акцији која се бави прикупљањем средстава за децу Удружења „НУРДОР“.

На осмомартовској продајној изложби прикупљена су средства за куповину оловака Удружења „НУРДОР“, са семеном разних биљака. Ученици су на часовима српског језика писала поруке подршке храброј деци оболелој од рака. Када истроше оловке, засадиће их у школском врту који ће постати кутак пријатељства и подршке за сву оболелу децу.

У овој акцији велики допринос је дао Ученички парламент, који је сарађивао са еколошком секцијом правећи осмомартовске честитке. Акцији су се прикључили ученици текстилног смера (честитке, цвеће од текстила) и цвећарског смера са својим радовима (слике са цветним украсима, аранжмани), које су правили уз помоћ наставника.

На часовима српског језика ученици виших разреда су написали поруке пуне подршке.

Акција је још у току и детаљан чланак биће објављен на сајту школе и друштвеним мрежама.