БАЗАР ЗДРАВЉА

Ученици нижих разреда су посетили „Базар здравља“ у Народној башти, који су организовали здравствени радници Опште болнице и Дома здравља у Панчеву.

Љубазне медицинске сестре и лекари у униформама су нам причали о здравој исхрани, хигијени тела и о правилном одржавању хигијене зуба. Најзанимљивији део ученицима је био улазак у возило хитне помоћи и разгледање шта се све у њему налази. Видели смо носила, сет за реанимацију и кисеоник, апарат за мерење притиска и другу опрему коју користе медицински радници како би помогли људима чији је живот угрожен. Чули смо у којим случајевима се возило хитне помоћи брзо креће уз ротацију и сирену.

Ученици су са наставницама и нашим медицинским радницима уживали у хладовини прелепе Народне баште, као и у шетњи.