ШТА МЕНИ ТРЕБА?

У оквиру обележавања Дечије недеље ученици виших разреда присутвовали су дрaмској радионици под називом „Шта мени треба?“.

Ученици су на почетку радионице имали задатак да замисле које је то њихово сигурно место и где се они пријатно осећају. Имали су могућност да изаберу једну мараму која ће представљати оно што њих чини срећним (особа, догађај, љубимац, друг, симпатија, наставник…) и ствари које би волели да имају, оно што им тренутно недостаје. Одабиром боје мараме, та марама би предстваљала оно што имају и оно што би волели да имају. Сваки ученик је имао могућност да каже шта та марама предстaвља за њега.

Кроз драмско технике имали су могућност да се обрате једни другима, а потом и да замене улоге. Ученици су кроз ново искуство говорили о својим емоцијама, о важним особама и догађајима из својих живота.

Радионису су водиле колегинице: Јована Марковић, Катарина Јоцић и Маријана Б.Обрадовић.