УХВАТИ ИДЕЈУ

У оквиру Дана девојчица у ИКТ сектору организовано је такмичење за најбољи видео рад под називом „Ухвати идеју“, на коме учествују девојчице из седмих и осмих разреда.

На овогодишњем конкурсу наше ученице освојиле су треће место са радом   „Наум”.

Наум или наши умови су простор на ком ученици могу да деле домаће задатке и оно што су учили са децом која леже у болници или се опорављају далеко од школе и својих другара.

То је платформа која ће помоћи да се ниједно дете више не осећа усамљено и да не мисли да све пропушта.

Ту ће деца другој деци објаснити шта се радило на часу, без великих речи и дугих објашњења.

Испричаће једни другима лекције, помоћи ће им да разумеју. Све преко порука, слика и видеа.

А моћи ће и да се касније подсете градива и обнове га.

НАУМ није само за домаћи и учење. На овој платформи може да се слика или сними поздрав за другаре који нису у школи.

На овој платформи можемо и да урадимо много више.

Посебан део НАУМ-а намењен је за дечије радове: цртеже, скулптуре, накит…

Желимо да их овде продајемо, а одрасли ће нам помоћи да то пошаљемо на праву адресу.

За почетак, хоћемо да сав новац који зарадимо уплатимо НУРДОР-у јер тамо је највише деце која не могу да долазе у школу.

Све на НАУМ-у је лако и једноставно јер хоћемо да овде буду деца из свих разреда. И свима треба да буде доступан.

Зато што више деце треба да се укључи са идејама како да НАУМ буде још бољи. За све нас.

Наши умови могу много, а заједно можемо највише.

Додела награда одржана је у скупштини. Девојчице су тај дан биле на рекреативној настави, али другарице из школе ишле су да преузму награду и прошетају се по главном граду.