РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ЦВЕЋАРА

Републичко такмичење цвећара одржано је у петак, 26.4.2024, у Сремској Митровици. Окупило се осам школа из целе Србије, које образују децу са посебним потребама.

Најбољи матуранти, образовног профила цвећар-вртлар, показали су своје вештине и знања кроз практичан рад и тест знања. Садили су резнице лаванде са неколико радних операција, а тест знања је садржао питања о начину узгајања и примени лаванде.

Представник наше школе био је Стефан Стефановић, који је освојио треће место. Сви ученици су се добро припремили, тако да су одлучиле нијансе.

Након такмичарског дела, домаћини су нас прошетали градом и одвели у познату Царску палату- Сирмијум, затим смо прошетали Савским кејом, направили колекцију фотографија и са пуно лепих утисака вратили се кући.

Ово је лепа прилика да ученици примене своје знање и лепо се друже, а наставници размене искуства и рад са децом подигну на виши ниво.