„КЕЛТИ” НА ПАНЧЕВАЧКОМ КАРНЕВАЛУ

Келти су народ који је некада давно живео на тлу Европе. Њихови обичаји и култура најдуже су се одржали у Ирској, деловима Шкотске и Велса. Често су ратовали са другим народима и између себе, а у биткама су учествовале и жене-ратнице, у неким племенима и као владарке. Насељавали су и подручје данашње Србије, а Сингидунум, тј. Београд, основали су Скордисци, једно од келтских племена.

Маском „Келти“ наша школа је на Карневалу бар мало заинтересовала присутне за келтску културу и допринела да се свест о утицају Келта на народе ових крајева прошири. Надамо се да смо указали на потребу да се очувају сви споменици и налазишта из времена древног народа Келта.

Желимо да се захвалимо наставницама Мири Курељушић и Лидији Ђукић на томе што су стрпљиво и са пуно љубави шиле костиме. Такође и осталим наставницима без чије помоћи наша тачка не би била овако лепа и упечатљива. Захваљујемо се “Irish Dance School Belgrade”, на помоћи коју су нам пружили.