ОДЛАЗАК У ПАРК, НА ПИЈАЦУ И У ИГРАОНИЦУ ,,БРАЗИЛ”

Са доласком топлих дана предшколци и вртићка група из ,,Невена” су отишли у шетњу и обилазак оближњег парка.

Учили смо правила понашања на улици и правила лепог понашања. Деца су се играла на игралишту, спуштала низ тобоган, клацкала, љуљала. Упознали смо другу децу, дружили се са њима и међусобно добацивали лоптама.

Наредни одлазак био је до Зелене пијаце. Ишли смо и вратили се пешке, свако држећи свог пара за руку. Тамо смо видели шта се све продаје. Видели смо ново воће и поврће, научили и мирисали разно цвеће и зачине. Видели смо разну гардеробу и хигијенски материјал. Видели смо пекаре, трафике, рибаре и месаре, обновљајући шта се ту продаје.

Најлепша нам је била посета играоници ,,Бразил”, где нас дочекала и угостила дивна Бојана, која нам је припремила изненађење у виду послужења и разних игара. Деца су уживала у тобоганима, пењалицама, одбојци са балонима, кошарци, пикаду… Овиме смо испратили и поздравили се са предшколцима, пожелевши им пуно успеха у даљем школовању.