ГОСТ НАШЕ ШКОЛЕ – НИКОЛА ДРАГАШ

Редован гост и пријатељ наше школе, карикатуриста Никола Драгаш, још једном се одазвао позиву наставница, Јелене Симић и Драгане Вујовић, и одржао, по обичају, дивну ликовну радионицу.

Овај пут смо променили амбијент и школску учионицу заменили за Народну башту. Искористили смо леп, сунчан октобарски дан да цртамо и да се дружимо у једном од најлепших простора нашег града.

Десетак ученика сместило се око једне од „печурака” у нашој Башти и пажљиво слушало Николу и питања која им је постављао. Која животиња је најбржа, која најбоље памти, итд. Потом су деца пратила потезе Николине руке на импровизованој табли и трудила се да што верније нацртају зеца, лава… С друге стране, поједини ученици су тежили оригиналности, да се њихова животиња разликује од других.

Резултати ове радионице, као и свих претходних, су дивни цртежи, деца која раде заинтересовано, сконцентрисано и посвећено. Још једна лепа успомена и обећање за ново дружење. Хвала, Никола.