ЈЕСЕН У ПРОДУЖЕНОМ БОРАВКУ

Јесен је годишње доба које календарски почиње 23. септембра и доноси нам прегршт дивних активности, које су омиљене деци млађег школског узраста. У нашем продуженом боравку организовали смо неколико јесењих радионица које су имале за циљ да деца обнове постојећа знања, чују неке нове информације, које ће им бити од користи, буду креативни и добро се забаве.

Првом радионицом, „Јесење совице”, спојили смо лепо и корисно, па смо, при боравку у школском дворишту, пробудили креативност и машту, напунили пластичне кесе сувим јесењим лишћем и, уз малу помоћ наставница, направили сове.

Друга радионица била је осликавање прозора учионице јесењим мотивима. Прикупљено јесење лишће бојили смо темпером и осликавали их на стаклима прозора. Лепеза јесењих боја и дечија радост због чаролије трага отиснутог листа, обележили су радионицу, а резултат је био дивно украшен прозор нашег топлог кутка.

У трећој јесењој радионици пажњу смо поклонили припремању зимнице и јесењим плодовима. Након занимљивог разговора и приказа начина припреме зимнице, ученици су бојили темпером јесење плодове и отискивали их на припремљеним папирним теглама. Резултат радионице били су феноменални радови припремљене зимнице на дечији начин.