НОВОГОДИШЊА РАДИОНИЦА „ДА ЛИ ЈЕ ДЕДА МРАЗ ИЗГУБИО СВОЈЕ ЧИЗМЕ“

Лепо, претпразнично расположење смо употпунили креативном радионицом којој су присуствовали ученици 3. и 4. разреда основне школе и 1. године средње школе, цвећарског смера.

Разговарали смо о предстојећим празницима, како их уобичајено прослављамо, каква осећања буде у нама. Било је размишљања и о томе да ли Деда Мраз стварно постоји. Описивали смо га и одлучили да га на неки начин призовемо тако што ћемо правити чизмице налик његовим. Помислили смо… Ако Деда Мраз примети да су му нестале чизме, сигурно ће их потражити и тако доћи до нас.

Било је пуно посла. Од пластичних флаша смо направили облик чизмица, обложили новинама, затим бојили и на крају украшавали ватом и траком. Владала је веома пријатна и радна атмосфера. Ученици су једни другима помагали и пружали подршку. Уз малу помоћ наставница, чизмице су биле готове.

Добри људи су помогли да се оне напуне нашим омиљеним слаткишима и грицкалицама.

Последњег наставног дана у овом полугодишту ученици су добили ђачке књижице. Сви су били срећни због лепих оцена које су добили и заслужили својим трудом и радом.

Онда се десила чаролија! Свака чизмица је пронашла пут до кућа наших вредних ђака.

Желимо им да Деда Мраз, у потрази за својим чизмaма, сврати код њих и обрадује их.

Срећна Нова година!