ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ

Наш трећи камен од Сунца је прославио свој дан 22.04. у 150 земаља. Од  првог обележавања овога датума, још 1970. године, па до 1992, када су Уједињене нације званично установиле овај датум као Дан планете Земље,  основна идеја је била задржати плаветно-зелену планету чистом и погодном за живот људи. Поруке које нас од тада подсећају на здраве стилове живота су: рециклажа, штедња енергије и смањење загађења из фабрика и аутомобила.

Тим за заштиту животне средине и еколошка секција школе „Мара Мандић“ покренули су реализацију разних идеја на овај датум и свака од њих указује на заштиту, очување и ширење љубави према чистој природи.

Ове године су ђаци школе „Мара Мандић“ послали срце подршке планети тако што су бојили, везли, израђивали  паное и поруке о рециклажи и  штедњи енергије. Наши ученици, који су били на рекреативној настави на Дивчибарама, обилазили су и чистили пољане и обронке Маљена.