УЧЕШЋЕ НА КОНКУРСУ УДРУЖЕЊА „ДАНИ ЋИРИЛИЦЕ БАВАНИШТЕ“

Удружење „Дани ћирилице Баваниште“ је под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, већ по традицији, организовало ликовни и литерарни конкурс за ученике основних и средњих школа.

Ове године тема је била „Завичај“.

Наши ученици и наставници су разговарали о значају очувања традиције и културе свог народа и својим радовима пружили допринос овој манифестацији. Основнци су цртали, бојили и украшавали слова ћирилице. Средњошколци текстилног смера су веома вешто израдили салвете и на њима везли почетна слова свог имена.

Организатори конкурса су препознали труд наших ученика и наставника и доделили нам специјалну похвалу за учешће на конкурсу, као и захвалницу школи и свим наставницама које су подстакле ученике да размишљају о овој важној теми и да заједно чувамо и негујемо српску баштину, језик, писмо, старе занате и обичаје. На поклон смо добили и неколико књига које ћемо радо прочитати.