ОБЕЛЕЖАВАЊЕ СВЕТСКОГ ДАНА ВОДЕ У ПРОДУЖЕНОМ БОРАВКУ

Поводом обележавања Светског дана воде, ученицима нижих разреда у продуженом боравку организована је занимљива радионица на ту тему. Разговарали смо о значају воде за живот свих живих бића, замишљали какав би нам живот био без воде и заједнички схватили колико је она важна. Акценат је био на навођењу деце да уоче како могу да допринесу очувању чисте воде у природи и начинима на које могу учествовати у уштеди воде.

Након интересантног разговора, деца су креирала наруквице са капљицама, а затим са наставницама, Александром Стефановић и Мирјаном Арсић, направили плакат који приказује важност воде на нашој планети.

Ученици су се на радионици, пре свега, добро забавили, јасно уочили колико им је вода важна, шта може свако он њих да уради и на који начин да допринесе очувању воде.