ПРИСУСТВО СИМПОЗИЈУМУ „ПРОЦЕНА ВИДА И ВИЗУЕЛНО ФУНКЦИОНИСАЊЕ”

Школа за заштиту вида ОШ „Драган Ковачевић“, 14.6.2023, организовала је Други међународни симпозијум: „Процена вида и визуелно функционисање“.

На позив директорке школе, Силване Павловић, симпозијуму су присуствовале тифлолози, Нина Радуловић и Софија Олујић, и олигофренолог, Дијана Димов.

Циљ стучног скупа је био подизање стручних компентенција директора, стручних сарадника и наставника из области визуелног функционисања ученика, и организован је као вид пружања додатне подршке.

Предавачи су били највећи стручњаци из ове области, како из Србије тако и из региона.

Симпозијум се организовао под покровитељством „Perkins School for the blind International” и окупио је излагаче који су представили своје радове на тему: „Процена вида и визуелно функционисање“.