ИНКЛУЗИВНА НОВОГОДИШЊА ЧАРОЛИЈА У ОШ „МИРОСЛАВ МИКА АНТИЋ“

15. децембра 2023. одржана је радионица са ученицима ОШ „Мирослав Мика Антић”, који су обухваћени додатном дефектолошком подршком, и у сарадњи са Удружењем „На пола пута“.

Ученици од V до VIII разреда су у школској библиотеци правили своју новогодишњу чаробну књигу. На основу сличица и мотива писали су приче инспирисане новогодишњим мотивима, а затим су их украшавали и обликовали. Да су ученици уживали и били посвећени, говори управо књига која је настала током радионице, као и њихова задовољна лица. Гошћа радионице била је корисница Удружења „На пола пута“, Батул Баћа Никачевић, која се у слободно време бави писањем поезије и креативним радом. Ова радионица представља пример инклузивног образовања и међусобне сарадње у пракси.

Координатори радионице су били: Невена Илић, дефектолог-олигофренолог, и Драгомир Бурнаћ, наставник српског језика и књижевности.